Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Biały pokój dziecięcy? Doskonały pomysł!

Biały pokój dziecięcy? Doskonały pomysł!

Biel ostatnio coraz częściej pojawia się w licznych aranżacjach wnętrz tworzonych dla profesjonalnych magazynów. Co więcej coraz modniejsze stają się także białe pokoje dziecięce. Jak można ciekawie je zaaranżować?

Zalety bieli

Na początek warto w ogóle powiedzieć nieco o tym, czemu akurat biel ma szansę doskonale się sprawdzić w pokoju dziecięcym. Otóż dzisiaj dziecko narażone jest na bardzo wiele bodźców ze wszystkich stron. Dlatego taki biały pokoik będzie dla niego odpoczynkiem od pełnego wrażeń przedszkola, telefonu, bajki…

Warto jeszcze dodać, że biel nie oznacza chłodnego i surowego pokoju. Pamiętajmy, że przecież w pokojach dziecięcych i tak jest wiele kolorowych zabawek, ponadto dzisiejsze meble białe mają ładną, przytulną formę. Taki pokój biały zatem umożliwi nam stworzenie dziecku spokojnego miejsca idealnego do nauki i zabawy.

Biały pokój dziecięcy w różnych stylach

Kiedy mówimy biały pokój dziecięcy, to z pewnością wielu z nas staje przed oczyma zupełnie sterylny pokój szpitalny. A tu nie o to chodzi.. Biel można naprawdę pięknie zaaranżować.

Szwedzki minimalizm

Przede wszystkim taką biel można pięknie wkomponować w modny dzisiaj styl skandynawski. Tu będą dominowały proste, wykonane z naturalnego drewna meble. Ściany i meble mogą być białe. Aby ożywić nieco wnętrze warto dać np. kolorowe zasłonki czy kocyk albo narzutę.

Rustykalny romantyzm

Biel można także pięknie zaaranżować w wersji shabby chic. Tutaj białe meble powinny być delikatnie przecierane. Pięknie się także sprawdzą różne naturalne dodatki oraz delikatne wzory np. narzuty w kwiatki czy też poduszki z napisami i sentencjami.

Nowoczesny futuryzm

No właśnie – biel stanowi idealne tło do absolutnie pięknego zaaranżowania pokoju w stylu statku kosmicznego, czy do nawiązania do różnych postaci z bajek. Białe meble oraz ściany pięknie nadają się, aby połączyć je z ciekawym plakatem czy ostrzejszymi pojedynczymi barwami.

Praktyczność białego pokoju dziecięcego

Wielu rodziców jednak boi się, że zaaranżowanie pokoju w bieli, będzie trudne do utrzymania w czystości. Nie do końca jest to prawda. Przede wszystkim takie białe pokoje najlepsze są dla malutkich dzieci oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym mniej więcej do okresu gimnazjum/liceum. Później dziecko potrzebuje nieco więcej bodźców.

Wracając jednak do kwestii brudzenia się ścian i mebli – wręcz przeciwnie. Biel optycznie powiększa i sprawia wrażenie ogólnego spokoju i czystości. Paradoksalnie znacznie trudniej jest utrzymać porządek w kolorowym pokoju. Ponadto tu jeśli np. dziecko pokoloruje ścianę, to można ją łatwo zamalować. A w tej kwestii warto dodać, że na białej ścianie pięknie odcina się przyklejana tablica, po której dzieci mogą swobodnie rysować.