Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Ogrzewanie pomieszczeń zimą

Ogrzewanie pomieszczeń zimą

Nagrzewnice nie tylko są w samochodach, doskonale zdają egzamin podczas ogrzewania powietrza w danej przestrzeni. Dzisiaj jest to jeden z najlepszych sposobów ogrzewania w budowanych obiektach czy nowo powstałych inwestycjach. Koszt takiego ogrzewania jest optymalnie przystosowany do kosztu budowy a nagrzewnice sprawdzają się idealnie.

Rodzaje nagrzewnic

Nagrzewnice dzieli się ze względu na źródło jakim są zasilane, mamy więc nagrzewnice;
– gazowe,
– elektryczne,
– na paliwa płynne.
Typy nagrzewnic to nie jedyna ich różnica, różnią się one także wielkością i sposobem ich przenoszenia.

Zastosowanie nagrzewnic

Nagrzewnice stosowane są w budownictwie, podczas remontów ( https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-nagrzewnic), w przemyśle w halach produkcyjnych. Elektryczne nagrzewnice są bezpieczne, proste i bardzo wygodne i łatwe w obsłudze. Poleca się je głównie przy pracach wykończeniowych. Wadą tego typu nagrzewnic jest ich wysoki koszt eksploatacji.

Nagrzewnice gazowe stosuje się najczęściej w miejscach dobrze wentylowanych. Podczas pracy tego typu nagrzewnic powstaje para wodna, skraplająca się na ścianach. Nagrzewnice gazowe używa się więc w takich miejscach, gdzie wilgoć jest wskazana, czyli tam gdzie na przykład nakłada się na ściany zaprawę wapienną. Wadą takich nagrzewnic jest fakt, że nie mogą razem z nimi w pomieszczeniu znajdować się ludzie. Nagrzewnice gazowe emitują dużo spalin, toteż po ich użyciu wymagana jest wentylacja danego pomieszczenia.

Natomiast nagrzewnice zasilane paliwami płynnymi znajdują swoje zastosowanie w pomieszczeniach małych. Praca tego typu nagrzewnic jest cicha a nagrzewnice z odprowadzaniem spalin dają czyste powietrze. Nagrzewnice olejowe doskonale sprawdzają się w domach mieszkalnych, w pomieszczeniach gdzie pracują mogą, bez przeszkód, przebywać ludzie i zwierzęta.

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem nagrzewnic?

Każdego rodzaju nagrzewnica ma swoje wady i zalety, dlatego decydując się na ogrzewanie nagrzewnicą, przed jej zakupem należy wziąć pod uwagę pewne aspekty.
Musimy wiedzieć co chcemy ogrzewać, jak dużą powierzchnię mamy do ogrzania oraz czy w trakcie ogrzewania danej powierzchni będą przebywać tam ludzie lub zwierzęta. Jeżeli uwzględni się wszystkie dane aspekty, dobierze odpowiednią nagrzewnicę powietrza, może się okazać, że mamy bardzo dobre ogrzewanie w danym pomieszczeniu.
Decydując się na określony typ nagrzewnicy powinno się zwrócić także uwagę na koszt jej eksploatacji. Ogrzewanie powietrza staje się coraz bardziej popularne a odpowiedni dobór nagrzewnicy sprawia, że wykorzystuje się więcej jej zalet aniżeli wad.