Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Jakie meble do salonu wybrać?

Jakie meble do salonu wybrać?

Urządzając mieszkanie musimy pamiętać o doborze odpowiednich mebli do każdego pomieszczenia. Meble do salonu powinny wyróżniać się elegancją i ciekawym stylem. Czy warto rozważyć postawienie meblościanki w salonie? Jak wybrać meble do salonu? Czym się kierować podczas zakupu?

Meble do salonu

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia. Powinien zatem odznaczać się ciekawym stylem i gustownym wyposażeniem. Bez względu na to, czy nasz salon jest duży, czy mały, z pewnością znajdziemy na rynku ciekawe rozwiązania.
Planując zakup mebli do salonu powinniśmy kierować się tym, czego potrzebujemy. Jeśli telewizor będzie centralnym punktem tego pomieszczenia, powinniśmy dobrać odpowiednie meble z miejscem na tv. Pamiętajmy o tym, że nasz komfort jest wyznacznikiem rodzaju mebli i ich wielkości.

Szeroki wybór

W salonach meblowych znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań, dopasowanych w zasadzie do każdego wnętrza. Jeśli ustalimy ogólną aranżację salonu, wtedy przystąpmy do wyboru mebli. Nie jest to łatwe, gdyż producenci prześcigają się w coraz nowszych i ciekawszych produktach tego typu. Możemy skorzystać także z gotowych kolekcji mebli, co wpłynie na spójność z aranżacją salonu. Komplety tego typu powinny cechować się unikalnością i funkcjonalnością. Z łatwością dobierzemy coś, co nas interesuje i będzie odpowiadać ogólnej koncepcji salonu.

Jak wybrać meble do salonu?

Podczas zakupu kierujmy się głównie własnymi potrzebami. Jasne meble będą odpowiadać miłośnikom przestrzeni, natomiast ciemniejsze odcienie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. Umeblowanie warto dobierać do podłogi i ścian, stosując zasadę podobieństwa – ciemne meble do ciemnych ścian, jasne meble do jasnych wnętrz. Jednak pamiętajmy o tym, aby nieco urozmaicić takie wnętrze, aby nie stało się przytłaczające.
Mocne akcenty kolorystyczne zapewni natomiast dobór mebli na zasadzie kontrastu. Do jasnych ścian można z powodzeniem dobrać ciemne meble i na odwrót. Wszystko zależy od własnych koncepcji.

Kolorystyka mebli

Warto zauważyć, że podczas wyboru mebli należy kierować się umiarem. Przesada w kolorystyce będzie nas denerwować, dlatego zdecydujmy się na zbliżone gamy kolorystyczne lub jeden widoczny akcent kolorystyczny w naszym salonie. Kontrasty zapewnią także dekoracje ścian tapetami, kamieniem, czy cegłą.
Ład zapewni dobranie mebli w maksymalnie trzech kolorach. Większa ilość przyprawi nas o ból głowy. Wiele zależy także od tego, jaki styl preferujemy i jaki wystrój panuje w salonie. Przykładowo styl boho lub orientalny cechuje się wieloma barwami i wzorami.

Meblościanka

Dobrym rozwiązaniem do naszego salonu będzie także meblościanka, która doda charakteru wnętrzu. Meblościanki wciąż cieszą się sporą popularnością, łącząc w sobie nowoczesność z funkcjonalnością. Taki mebel z szafą będzie stanowił dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy.
W meblościankach możemy wybierać w zasadzie wśród wielu opcji. Ciekawy efekt dadzą przeszklone szafki, w których możemy umieścić ciekawe przedmioty. Warto dopasować taki mebel do stylu salonu.