Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Zalety materacy kieszeniowych

Zalety materacy kieszeniowych

Materac kieszeniowy zbudowany jest z pojedynczych sprężyn kieszeniowych. Każda sprężyna kieszeniowa jest zamknięta w swojej własnej kieszonce z tkaniny. Pracując niezależnie od siebie, każda sprężyna reaguje tylko na nacisk wywierany na dany obszar. W ten sposób uzyskuje się lepsze, indywidualne podparcie i reakcję dla każdej osoby śpiącej na materacu. Sprężyny kieszeniowe nie poruszają się jako całość, w przeciwieństwie do tradycyjnych materacy z otwartymi zwojami. Zapobiega to „rolowaniu się” i ogranicza przenoszenie ruchu na inne części materaca.

Materac kieszeniowy na długie lata

Kupując najwyższej jakości materac kieszeniowy z dużą liczbą sprężyn, otrzymują Państwo materac, który może przetrwać wiele lat. Przy dobrej konserwacji materaca i regularnym przerzucaniu go, będziesz w stanie cieszyć się nim nawet do 10 lat, nie zauważając żadnych zwiotczeń. W przeciwieństwie do pianki memory, która ze względu na swoją naturę niestety z czasem będzie się zapadać. Materace z pianki memory mają wiele zalet, ale długowieczność nie jest jedną z nich. Decydując się na materac sprężynowy kieszonkowy, oszczędzisz sobie kłopotów związanych z zakupem nowego materaca przez jakiś czas! To może wydawać się oczywiste. Jednak ma to ogromne znaczenie – szczególnie dla par! Posiadanie niezależnych od siebie sprężyn oznacza, że dwie osoby śpiące po obu stronach materaca używają różnych sprężyn. Niezależne sprężyny oznaczają więc, że jedna osoba nie ma wpływu na drugą stronę łóżka. W materacach z otwartą spiralą, jeżeli jedna osoba jest cięższa od drugiej, to ta lżejsza będzie się staczać na środek łóżka. Podobnie jest z pianką.. Kiedy jedna osoba ma już swój „rowek” w materacu z pianki memory, nie ma już żadnego pola manewru. Oznacza to, że materace z pianki memory mogą okazać się problematyczne dla niektórych par. Materac kieszeniowy jest doskonałym wyborem dla osób, którym trudno jest odpocząć w nocy, gdy dzielą łóżko. Pary o różnej wadze i wymaganiach dotyczących podparcia powinny rozważyć materac kieszeniowy: https://materaceplus.pl/materac-kieszeniowy 

Luksus odpoczynku

Odpocznij od zmęczonych kości i obolałych mięśni na materacu sprężynowym kieszeniowym. Dopasowując się do naturalnych krzywizn Twoich pleców i precyzyjnie reagując na najsilniejsze punkty nacisku, materac sprężynowy kieszeniowy może pomóc w łagodzeniu i zapobieganiu bólom pleców. Wyobraź sobie luksusowy materac, który podpiera Cię i zagłębia się dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Jakby każdy zwój poświęcał się temu, by przytulić część Twoich pleców. Czysta błogość. Sprężyny kieszeniowe są stosunkowo lepsze w utrzymywaniu idealnej temperatury snu. Materace sprężynowe to mariaż mocnego wsparcia i precyzyjnego reagowania, co czyni go idealnym dla – no cóż, dla każdego.Podczas gdy twardość materaca odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu odpowiedniego podparcia, materace sprężynowe są tak skonstruowane, że dostosowują się do nacisku niezależnie od Twojej wagi.