Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Kiedy remontować mieszkanie?

Remont całego mieszkania to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza gdy zorganizować musimy nie tylko ekipę remontową, ale i znaleźć tymczasowe lokum dla siebie i swojej rodziny. Kłopotliwa decyzja o terminie wykonania prac remontowych zazwyczaj nie jest poprzedzona głębszą analizą — remontujemy, kiedy widzimy, że chyba przyszedł na to czas. Tymczasem nie mniej ważną kwestią jest wybór odpowiedniego terminu.

Kiedy remontować mieszkanie?

Zacznijmy od tego, kiedy należy raczej tego unikać.

Najmniej korzystną porą roku na malowanie ścian, kładzenie płytek i wymianę mebli jest zima. Wpływają na to niekorzystne warunki pogodowe takie jak mróz, śnieg czy intensywny, przenikliwy wiatr. Uniemożliwiają one np. wietrzenie mieszkania podczas remontu i prawidłowe odparowywanie wilgoci, która w nadmiernej ilości może przyczyniać się do pogorszenia właściwości materiałów. Wilgoć długotrwale utrzymująca się w niewentylowanym mieszkaniu wnika w ściany i może przyczynić się do późniejszego ich zagrzybienia.

Środek lata

Innym terminem, skrajnie odmiennym, jest środek upalnego lata. Wtedy suche powietrze doprowadza do zbyt szybkiego odparowywania wody, co również może doprowadzić do osłabienia i pogorszenia się jakości użytych materiałów, takich jak gładzie, kleje do płytek, a nawet farb.

Na pytanie, kiedy remontować mieszkanie najlepiej odpowiedzieć: to zależy. Najlepszymi porami roku są wiosna i jesień. Warunki atmosferyczne pozwalają wtedy komfortowo wykonywać prace, wietrzyć pomieszczenia oraz przechowywać materiały do remontu w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu remont będzie przebiegał sprawnie i efektywnie.

royaldecor.pl