Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Jak pozbyć się samochodu?

Jak pozbyć się samochodu?

Osoby, które posiadają samochód, którego naprawy przewyższają jego koszt, powinny zdecydować się na złomowanie.

Na czym polega złomowanie auta?

Złomowanie samochodu jest bardzo przydatną opcją w chwili, gdy dalsze jego utrzymanie staje się już nieopłacalne. Wybierając odpowiedni punkt, warto jest upewnić się, że działa on legalnie i posiada wszystkie niezbędne zezwolenia. Odwiedzając takie miejsce, powinniśmy mieć przy sobie przede wszystkim dowód osobisty oraz kartę pojazdu i dowód rejestracyjny. Samochód, który ma zostać poddany zezłomowaniu, musi posiadać numer VIN lub nadwozia.

Wszystko, o czym powinniśmy pamiętać, wybierając się do punktu złomowania samochodów.

Istotną sprawą jest, że oddając samochód do demontażu, unieważniony zostaje dowód rejestracyjny oraz tablice i karta pojazdu. Właściciel samochodu otrzymuje zaświadczenie, które potwierdza zezłomowanie pojazdu. Z tym zaświadczeniem były właściciel, musi udać się do wydziału komunikacji, aby złożyć wniosek o wyrejestrowaniu pojazdu. Na wyrejestrowanie pojazdu były właściciel ma trzydzieści dni, dlatego nie trzeba się spieszyć. Godnym uwagi jest fakt, że wyrejestrowanie auta należy zgłosić również w ubezpieczalni, żeby nie została naliczona kolejna składka. Oprócz tego warto wiedzieć, że możemy otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres składki.

Jaką kwotę można otrzymać za demontaż auta?

W tym wypadku wszystko zależy od wagi naszego pojazdu, jednak zazwyczaj można liczyć na kwotę do 500zł. Cena ta jest odpowiednia tylko dla aut kompletnych, a jeśli samochód będzie posiadał masę mniejszą niż 90 % masy nowego auta, wtedy to punkt demontażu może pobrać opłatę, która może przewyższać 10 zł za każdy brakujący kilogram.

Przeczytaj więcej na eliterent.pl