Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Zegary ścienne retro jako pomysł na niebanalną ozdobę mieszkania

Zegary ścienne retro jako pomysł na niebanalną ozdobę mieszkania

Zegary ścienne znajdują się w każdym domu. Wprawdzie oddają one pola zegarkom umieszczonym w telefonach komórkowych, to w zaciszu własnego domu wiele osób wciąż woli po prostu rzucić okiem na zegar wiszący na ścianie. To odruch, który ciężko przezwyciężyć. Zegary ścienne retro świetnie nadają się do ozdabiania nowoczesnych pomieszczeń. Dlaczego warto je kupować? Gdzie je wieszać?

W widocznym miejscu


Przede wszystkim zegar ścienny musi być w miejscu, w którym będzie dobrze widoczny. Najlepiej jest powiesić go nad telewizorem, na który często się patrzy. Zazwyczaj jest on ustawiony w takim miejscu, które widać z dużej odległości oraz takim, które nie jest zbyt intensywnie oświetlane. W związku z tym, zegar też powinien być dobrze widoczny i czytelny.

Klasyka


Zegary ścienne retro cieszą się ogromną popularnością, bo nawiązują do znanej już stylistyki. Często produkuje się je z metalu lub z drewna. Dzięki temu wyglądają na drogie, a czasem nawet na zabytkowe. Takie wzornictwo dobrze pasuje do nowoczesnych mieszkań. Wpisuje się ono w styl industrialny oraz minimalistyczny. Trzeba też pamiętać, że takie zegary będą dobrze wyglądać nawet przy tanich meblach z popularnych sklepów sieciowych. Takie zegary po prostu pasują do wszystkiego.

Trwałość


Trzeba też pamiętać, że zegary ścienne w stylu retro są dużo bardziej trwałe niż ich nowoczesne, naklejane odpowiedniki. Owszem, naklejany zegar to gadżet, którym można pochwalić się znajomym. Jednak co się z nim stanie, gdy przyjdzie pora na odmalowanie pokoju? Taki zegar to jednorazówka. Jest, więc zmarnowanymi pieniędzmi. Tymczasem, klasyczny zegar jest czymś, czym można cieszyć się przez długie lata. W związku z tym jest też ekologiczny. Skoro nie ma potrzeby go wymieniać to nie generuje dodatkowych odpadów.

Trudniejsze w odczycie


Ważne jest też by wiedzieć, że zegary retro wymagają umiejętności odczytywania godziny z ruchu wskazówek. Umiejętność ta jest niestety coraz rzadsza. Zdarza się, że młode osoby nie mają pojęcia jak posłużyć się zegarem o analogowej tarczy. Tym bardziej warto, więc wybierać je po to, by pielęgnować tę zapomnianą już trochę umiejętność. Taki szybki rzut oka na zegar będzie doskonałym treningiem, który nie pozwoli na wyjście z wprawy.
Zegary w stylu retro często mają zapisane godziny w formie cyfr rzymskich. Każdy, kto je zna wie, że nie jest to trudny zapis. Wręcz przeciwnie. Jest bardzo logiczny. Może się on jednak okazać dodatkowym utrudnieniem dla osób początkujących.

Zdecydowanie na tak!


Być może odczyt godziny na zegarze w stylu retro jest trudniejszy niż po prostu spojrzenie na cyfrowy czasomierz w telefonie. Jednak daje dużo więcej satysfakcji. W przypadku zegarów ściennych nie można też bagatelizować tego, że ich największym atutem jest funkcja ozdobna. To piękna rzecz, która przy okazji może być wykorzystana w praktycznym celu. Urządzając swoje cztery kąty warto, więc zaplanować miejsce na zegar. Jest to też świetny pomysł na prezent dla najbliższych. W końcu, każdy ucieszy się z pięknego zegara.