Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Designerskie komody, czyli o tym, co jest teraz na topie?

Designerskie komody, czyli o tym, co jest teraz na topie?

Czy wnętrze może być równie funkcjonalne, co ciekawe? Oczywiście, że tak! Przepisem na idealny wystrój są designerskie komody, które wbrew ogólnym przekonaniom wcale nie muszą emanować ekscentryczną estetyką. Ich lekkość konstrukcji w połączeniu z wyraźnymi kolorami czy niecodzienną formą owocuje projektem, który zadowoli minimalistę, jak i miłośnika modernistycznych rozwiązań.

Popularne modele komód

Jedno należy przyznać, choć niektóre designerskie komody przyjmują niepospolite kształty i formy, to jednak skrywają w sobie tyle wyjątkowości, że z powodzeniem odnajdą się w rozmaitych aranżacjach. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się długie, niskie modele, których śmiały design optycznie powiększa wnętrze, a także zapewnia spore możliwości na przechowywanie rzeczy osobistych. Co ciekawe, do wykorzystania pozostaje nie tylko jej wnętrze, ale również przestrzeń wokół. Blat takiej designerskiej komody może być zaaranżowany na wiele sposobów: od ramek z rodzinnymi fotografiami zaczynając po kolekcję szlachetnej porcelany czy pięknie oprawione książki.

Kolejny rodzaj komody, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów to model o kształcie wysokiego prostopadłościanu, który w rewelacyjny sposób dopełnia wygląd regałów. Wsparty na wysokich nóżkach wprowadza do wnętrza atmosferę wizualnej lekkości, a drobne półki lub szufladki chronią przed niepotrzebnym chaosem. Te designerskie komody mogą występować w różnych kompozycjach kolorystycznych i stanowić wyrazisty akcent na tle białych ścian lub przeciwnie, stonowaną estetyką dopełniać inne wyraziste detale w pomieszczeniu.

Śmiały design? Czemu nie?

Pod pojęciem designerskich komód mieści się wiele modeli, które w rozmaity sposób mogą oddziaływać na domową aranżację. Czasem ich forma jest przewidywalna i spokojna, a niekiedy może przybierać trudną do zdefiniowania postać. Mowa o konstrukcjach wyróżniających się krągłymi kształtami czy przyjmującymi postać geometrycznych brył. Bardzo charakterystyczne i zarazem chętnie wybierane są również komody wykorzystujące efekt trójwymiarowości lub charakteryzujące się patchworkowym wykończeniem.
Designerska komoda z lustrzanymi frontami, imitująca beton czy o asymetrycznej konstrukcji. Tak naprawdę propozycje można byłoby mnożyć godzinami, albowiem wyobraźnia współczesnych producentów już dawno przekroczyła ramy przewidywalności. Jedno pozostaje pewne, w ogromie tak wielu modeli komód, z pewnością każdy odnajdzie dla siebie propozycję idealną, która wpisze się w jego indywidualne pojmowanie designu.