Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Przewaga płytek drewnopodobnych nad tradycyjnym drewnem

Przewaga płytek drewnopodobnych nad tradycyjnym drewnem

Wiele osób bardzo chciałoby mieć w swoim domu wszyscy, co związane z tradycyjnym drewnem. Niestety nie zawsze da się osiągnąć ten efekt, ponieważ drewno, szczególnie dębina jest dość droga i nie wszędzie można ją zastosować. Wtedy z pomocą przychodzą płytki drewnopodobne, które, choć tanie nie są, można je położyć wszędzie.

Zalety płytek drewnopodobnych

Jeśli pragniesz mieć tradycyjne drewno w łazience, to musisz się nad tym faktem dobrze zastanowić. Nie jest to prosta sprawa, choć wymagałaby dużo uwagi. Jeśli Twoim marzeniem jest mieć drewniany blat w łazience, to musisz o niego dbać, ale jest to wykonalne. Jednak jeśli sprawa dotyczy łazienki, to jedynym ratunkiem są płytki drewnopodobne. Prawdziwe drewno po kontakcie z wodą może spuchnąć, rozwarstwić się, wykrzywić. To jest jego ogromna wada. Płytki drewnopodobne swoim wyglądem praktycznie imitują drewno. W obecnych czasach są nawet takie płytki drewnopodobne, które w dotyku przypominają słoje drewniane. Dzięki temu można je położyć w łazience na podłodze lub na ścianie. Wiele osób używa ich jako płytek dekoracyjnych i stosują je za kabiną prysznicową. Daje to efekt kąpania się w drewnie.

Jaka jest cena płytek drewnopodobnych?

Tradycyjne drewno robi się coraz droższe, chociaż to też zależy od miejsca zamieszkania. W regionach, gdzie drewno króluje i nie ma problemu z jego zdobycie, a tartaki są po drodze, drewno nie jest tak drogie. Natomiast w środkowej części Polski, gdzie znacznie trudniej dostać dobrej jakości drewno, jest ono dużo droższe. Ceny płytek drewnopodobnych są w każdym miejscu takie same. Płytki drewnopodobne wypala się w specjalny sposób, dlatego też posiadają fakturę drewna. Dzięki dużej dostępności płytek drewnopodobnych ich cena jest umiarkowana. Są one droższe od zwyczajnej glazury, jednak znacznie bardziej efektowne.

Łatwiejsze utrzymanie płytek drewnopodobnych

Tradycyjne drewno trzeba bardzo dobrze pielęgnować oraz dbać o nie. Myjąc je nie można używać zbyt dużej ilości wody, a detergenty mogą je podrażnić. Płytki drewnopodobne są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Dla nich nie ma złych detergentów czy środków do mycia i przyjmą każdą ilość wody. Dzięki temu można je położyć w łazience, kuchni czy sypialni. Płytki drewnopodobne ocieplają również wnętrze, które automatycznie staje się bardziej przyjazne.

Płytki drewnopodobne mają swoje wady i zalety. Jednak w porównaniu z tradycyjnym drewnem znaleźliśmy jedynie zalety. Na całą ocenę wpływa nie tylko cena, ale również możliwość zastosowania płytek drewnopodobnych w każdym miejscu.