Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Jakie łóżko do sypialni będzie ozdobą wnętrza?

Jakie łóżko do sypialni będzie ozdobą wnętrza?

Łóżko jest niezbędnym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Jest miejscem przeznaczonym na odpoczynek i regenerację sił po ciężkim dniu. Musi, więc być wygodne i zapewniać niezbędny komfort użytkownika. Równocześnie musi też być ładne, bo jest przecież najważniejszym meblem w sypialni.

Jakie łózko do sypialni wybrać?


To bardzo trudne pytanie, które pojawia się podczas każdego remontu i urządzania wnętrza. Żeby wybrać łóżko, musisz na początek określić jego rozmiar. Jest on uzależniony od dwóch czynników. Po pierwsze – od wielkości pomieszczenia. Czasem po prostu nie można pozwolić sobie na łóżko w rozmiarze king size. Drugi aspekt to oczywiście odpowiedź na pytanie o to, ile osób będzie korzystało z łóżka. Pojedyncze łóżka są po prostu węższe, więc łatwiej zaplanować ich rozmieszczenie w projekcie wnętrza. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie by osoba sypiająca samotnie wybrała dla siebie większe łóżko. Jeśli tylko miejsce jej na to pozwala, to zdecydowanie powinna sobie na to pozwolić. Szerszy materac to większy komfort wypoczynku.

Różne materiały


Wcześniej królowały ramy łóżek wykonane z litego drewna. Często było ono frezowane lub rzeźbione, by wyglądało bardziej atrakcyjnie. Później w modzie były drewniane ramy wykonane z prostych desek. Bez żadnych dodatkowych ozdób. Wezgłowie było minimalistyczne i równocześnie nowoczesne. Obecnie na prowadzenie wysuwają się łóżka tapicerowane. Materiałem pokrywa się całą ramę. Wezgłowie oraz boczki obijane są miękkim pluszem lub sztuczną skórą. Wezgłowia ozdabia się pikowaniem. Dzięki niemu łóżko wygląda bardziej bogato. Pasuje do stylu glamour, który królował na nowojorskich salonach.

Odrobina przyszłości


Nowym trendem są też łóżka wykonane z płyty meblowej w okleinie na wysoki połysk lub też wykonane z tworzywa sztucznego. Jest ono grube i wyjątkowo mocne, więc nadaje się na konstrukcję mebla. Łóżka te często są ozdobione przy pomocy oświetlenia LED. Listwy montuje się w taki sposób, by światło było dodatkową atrakcją, ale równocześnie by nie było zbyt intensywne. Dzięki temu uzyskuje się ciekawy efekt świetlny, a samo łóżko przypomina swoim wyglądem starek kosmiczny.

Miejsce do przechowywania
Warto też pamiętać, że łóżko może być dodatkowym miejscem do przechowywania. Opcji jest kilka. Łóżko może być wyposażone w szuflady lub też może być pod nim ukryty pojemnik na pościel. Oczywiście jego pojemność pozwala na umieszczenie w nim większej ilości rzeczy. To szczególnie ważne w mieszkaniach o mniejszym metrażu.

Materac


Większość łóżek jest sprzedawana bez materaca. Jego wybór jest kwestią bardzo indywidualną. Przed zakupem dobrze jest wypróbować go. Kluczowa jest jego twardość oraz podparcie, jakie daje ciału. Każdy ma inne upodobania i potrzeby. W razie wątpliwości można też skonsultować się z fizjoterapeutą. Nie można też zapominać, że materac musi być dopasowany do ramy łóżka oraz jego stelaża. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko jego długość i szerokość, ale także wysokość. Materac musi stabilnie leżeć na stelażu.