Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Obrazy ręcznie malowane – czy warto?

Obrazy ręcznie malowane – czy warto?

Zakup ręcznie malowanego obrazu to inwestycja w prawdziwe działo sztuki. Takie obrazy będą pięknym i oryginalnym dopełnieniem wnętrza domu, biura czy gabinetu. Zakup obrazów ręcznie malowanych to również świetna lokata kapitału. Piękne i unikatowe obrazy zachwycą każdego gościa, który przyjdzie w odwiedziny. Obrazy ręcznie malowane, w porównaniu do tych drukowanych, są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Nie trzeba się więc martwić o to, że wnętrze będzie nudne i podobne do innych.

Jakie obrazy ręcznie malowane wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego obrazu warto przeanalizować styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie, w którym ma on wisieć, a także jego typ. Inny obraz będzie pasować do sypialni, a inny do salonu. Styl, w jakim urządzone są poszczególne pomieszczenia również ma ogromne znaczenie przy doborze obrazu. We wnętrzach wystylizowanych w nowoczesnym stylu bardzo dobrze komponują się obrazy minimalistyczne. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim idealnie będą prezentować się obrazy akwarelowe. Natomiast w pomieszczeniach w typie mid-century modern będzie pasować sztuka współczesna. 

Rodzaje obrazów ręcznie malowanych

Obrazy ręcznie malowane mogą być wykonane różnymi technikami malarskimi. Można wyróżnić obrazy:

  • olejne,
  • akwarelowe,
  • akrylowe,
  • wykonane techniką mieszaną. 

Obrazy olejowe cechują się niezwykłą trwałością oraz intensywnością kolorów. Obrazy akwarelowe można natomiast utożsamić z lekkością. Kolory na takich obrazach nie są tak intensywne jak na obrazach olejnych. Obrazy akrylowe są pośrednią formą obrazów olejowych i akwarelowych. Obrazy takie odpowiednio nabłyszczone przypominają obrazy wykonane farbą olejną, jednak zazwyczaj farby akrylowe są stosowane, chcąc uzyskać matowe wykończenie. 

Obrazy ręcznie malowane dopasowane do każdego stylu

Dzięki ogromnemu wyborowi obrazów ręcznie malowanych bez problemu można znaleźć taki, który będzie w pełni pasował do wnętrza. Można znaleźć obrazy idealnie pasujące do nowoczesnych oraz klasycznych aranżacji. Są też takie, które będą idealnie wpasowywać się w styl minimalistyczny czy skandynawski. Również do luksusowych apartamentów w stylu glamour znajdą się jakieś wyjątkowe obrazy. Sypialnie często są aranżowane w barwach jasnych, przez co całe pomieszczenie wydaje się czyste i świeże. Obraz w takiej sypialni powinien być schludny, przez co będzie się komponować z całością. Również w salonie obraz powinien odpowiadać stylowi, w jakim jest on urządzony. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego dobrym pomysłem jest powieszenie obrazu zaraz przy wejściu. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka gość będzie mógł docenić imponującą aranżację wnętrza. 

Czy warto zainwestować w obrazy ręcznie malowane?

Obrazy ręcznie malowane to element wystroju, w który zdecydowanie warto zainwestować. Na rynku można znaleźć dzieła młodych i niesamowicie zdolnych ludzi, których warto wspierać. Wybór obrazów ręcznie malowanych jest ogromny. Od sztuki współczesnej, przez krajobrazy, realizm, aż po martwą naturę. Dzięki takim obrazom wystrój wnętrza jest niesamowicie unikatowy i przykuwający oko.