Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Poduszki puchowe – czemu warto je wybrać? Jakie właściwości ma puch gęsi?

Poduszki puchowe – czemu warto je wybrać? Jakie właściwości ma puch gęsi?

Poduszki puchowe to wysokiej jakości, ekskluzywne wyroby, które gwarantują nam maksymalną wygodę snu. Ten naturalny materiał od wieków ceniony jest za świetnie właściwości termoizolacyjne. Doskonale sprawdza się jako wypełnienie zarówno poduszek, jak i kołder. Czym charakteryzuje się puch gęsi? Czemu warto wybrać poduszki zawierające go?

Puch gęsi- podstawowe informacje

Puch pozyskiwany od gęsi to materiał często wykorzystywany do produkcji wyrobów pościelowych. To, czym się wyróżnia, to świetne właściwości termoizolacyjne, które wynikają z jego specyficznej struktury. Na jego jakość wpływa wielkość i długość promyków. Im są one większe, tym można mieć pewność, że jest on lepszej jakości. Pojedynczy puch ma trójwymiarową haczykowatą strukturę i jest bardzo lekki. Doskonale sprawdza się w roli izolatora, ponadto pomaga w zachowaniu optymalnej temperatury ciała podczas snu. Puch gęsi charakteryzuje się lepszymi parametrami od puchu kaczego. Wyróżnia się lepszą izolacyjnością i dużo wyższą mocą rozprężania. Ponadto sprawnie odprowadza wilgoć. Posiadając poduszki z puchu gęsiego, nie musimy też obawiać się rozwoju pleśni.

Poduszki puchowe- dlaczego warto po nie sięgać?

Poduszki z puchu gęsiego uznawane są za wyroby luksusowe. Chętnie sięgają po nie wymagający użytkownicy, którzy cenią sobie ich wysoką jakość. Naturalne wypełnienia są elastyczne, miękkie, a przy tym niebywale ciepłe. Poduszka z puchem gęsim zapewnia dobre podparcie dla szyi, głowy i barków. Budząc się rano, nie będziemy więc odczuwać dolegliwości bólowych. Puch gęsi jest lekki i sprężysty, co za tym idzie, poduszki z nim dopasowują się do nacisku.

Poduszki puchowe przyjemnie otulają ciało, pomagają mu zachować optymalną temperaturę, a przy tym zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Nie chłoną wody, ponadto zachowują swój dobry wygląd przez długi czas. Wypełnienie może się delikatnie przemieszczać, jednak zastosowane przeszycia i specjalna budowa komorowa, ochraniają puch przed zbijaniem. Warto dodać, że poduszki z puchu gęsiego są dobrym wyborem zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Wbrew powszechnym przekonaniom, poduszki z puchu są znakomitą propozycją dla alergików. Można je z łatwością wywietrzyć, dbając o ich czystość i higienę. Takie poduszki można także prać w pralce, jednak stosując się do zaleceń producenta.

Dzięki poduszkom z puchu gęsiego można stworzyć sobie bezpieczne, zdrowe i komfortowe warunki do spania. Wyroby te idealnie dopasowują się do kształtu głowy i wywieranego przez nią nacisku, zapewniając nam długi i spokojny sen.

Materiał zewnętrzny