Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Nowoczesne meble barowe do lokalu – jakie warto wybrać?

Nowoczesne meble barowe do lokalu – jakie warto wybrać?

Nowoczesny bar może być urządzony na różne sposoby, by wpisywać się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. Zobacz, jakie meble barowe najlepiej sprawdzą się w takim wnętrzu!

Jak powinien wyglądać nowoczesny bar?

Nowoczesny bar powinien mieć elegancki i nowoczesny design, z naciskiem na minimalizm i funkcjonalność. Jednocześnie powinien być on zachęcający, ciepły i wyrafinowany, aby goście korzystali z niego często i polecali go innym.

Przy aranżacji lokalu barowego w nowoczesnym stylu warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

Ogólny styl wnętrza

Do kategorii nowoczesnych aranżacji można zaliczyć różne warianty stylów, na przykład może być to przemysłowy styl loft z naciskiem na industrialny wygląd wnętrza, bardziej elegancki i kobiecy styl glamour, prosty styl minimalistyczny czy też styl futurystyczny.

Materiały

Meble barowe powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal, drewno lub kamień, przy czym ogólny wygląd mebli powinien być powiązany z wybranym stylem, na przykład industrialnym, futurystycznym czy glamour.

Kolorystyka

Jeśli chodzi o wybór kolorów dla nowoczesnego baru, często stosuje się neutralne odcienie, takie jak czarny, biały i szary, aby stworzyć wyrafinowany, a przy tym prosty wygląd wnętrza. Te kolory można łączyć z metalicznymi akcentami, takimi jak srebro lub złoto, aby dodać odrobinę elegancji w aranżacji. Zastosowanie neutralnych kolorów pozwala również na elastyczność w zakresie oświetlenia, mebli i dekoracji.

Inną opcją kolorystyczną jest użycie ciemnych odcieni, takich jak granat, ciemna zieleń lub grafitowy, które mogą stworzyć przytulną i intymną atmosferę. Te ciemniejsze odcienie można również łączyć z metalicznymi akcentami lub jasnymi odcieniami drewna, aby uzyskać stylowy i nowoczesny wygląd wnętrza.

Oświetlenie

Oświetlenie w nowoczesnym barze powinno być efektowne, przy tym może być ono zarówno minimalistyczne, jak i bardzo rozbudowane, maksymalistyczne. Najlepiej oświetlić wnętrze za pomocą oświetlenia górnego, lamp wiszących lub oświetlenia wpuszczanego w sufit w celu stworzenia jasnej i dobrze oświetlonej przestrzeni. Oświetlenie może być też regulowane, by tworzyć różne scenerie świetlne.

Jakie nowoczesne meble sprawdzą się w barze?

W nowoczesnym barze powinny znaleźć się odpowiednio dopasowane do niego meble:

Lada barowa

Lada barowa powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić jednocześnie wielu gości, a także powinna być wykonana z trwałych materiałów, takich jak drewno, szkło lub kamień. Minimalistyczny design z czystymi liniami i neutralną paletą kolorów można wykorzystać do stworzenia nowoczesnego wyglądu takiej przestrzeni. Lady barowe na zamówienie wykonuje firma stolbar.net.pl, która ma na swoim koncie również wiele nowoczesnych zabudów lokali gastronomicznych.

Stołki barowe

Stołki barowe, również określane jako hokery, powinny być wygodne i wykonane z trwałych materiałów. Można wybrać różne modele wysokich krzeseł barowych, na przykład z niskim oparciem i bez oparcia.

Stoły i krzesła lub boksy

W nowoczesnym barze można wykorzystać stoły oraz krzesła albo wykonać zabudowę na wymiar w postaci boksów, które zapewniają większą prywatność dla gości. Do wyboru jest wiele gotowych zestawów mebli, na przykład stoliki drewniane lub z kamiennymi blatami, krzesła tapicerowane welurem albo skórą. Boksy również mogą być dopasowane do konkretnych oczekiwań zamawiającego je klienta.

Elementy dekoracyjne

Przestrzeń baru można ozdobić nowoczesnymi i minimalistycznymi elementami, takimi jak sztuka abstrakcyjna, geometryczne dekoracje ścian.