Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Folia dachowa – najlepszy sposób na efektywność cieplną budynku

Folia dachowa – najlepszy sposób na efektywność cieplną budynku

Połać dachowa musi być odpowiednio skonstruowana. Od rodzaju użytych materiałów budowalnych zależy komfort cieplny budynku, jego szczelność i skuteczna wentylacja. Do bardzo funkcjonalnych i skutecznych rozwiązań należy folia dachowa. To znakomity materiał izolacyjny, który nie przepuszcza wilgoci, ale pozwala na odparowanie jej na zewnątrz. Dzięki takim właściwościom zapewnia bezpieczne i komfortowe użytkowanie budynku. Czym jest membrana dachowa? Co warto o niej wiedzieć?

Czym są folie dachowe?

Tego rodzaju materiał jest znakomitą alternatywą do tradycyjnej papy dachowej. Bardzo dobrze zabezpiecza warstwy izolacyjne pod pokryciem, co przyczynia się do zwiększenia ich żywotności. Zabezpiecza elementy konstrukcyjne dachu przed przeciekami, jednocześnie zapewniając odprowadzanie skroplin z wnętrza budynku.

Folia dachowa jest znakomitym rozwiązaniem, stosowanym jako wstępna warstwa krycia. Wykorzystuje się ją do tworzenia izolacji wokół okien dachowych. Zapewnia znakomitą szczelność i jest niezwykle skutecznym sposobem na ochronę dachu przed wilgocią i opadami atmosferycznymi.

Jakie właściwości mają folie dachowe?

Membrany dachowe cechują się znakomitymi parametrami technicznymi. To produkty o wielu zaletach:

  • chronią budynek przed wilgocią i wiatrem,

  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne,

  • są odporne na promieniowanie UV,

  • są paroprzepuszczalne.

Folia dachowa może posłużyć do wykonania kołnierza paroszczelnego, który będzie stanowił szczelne połączenie pomiędzy oknem a pozostałą częścią dachu. Takie rozwiązanie pozwoli na wyeliminowanie wszelkich nieszczelności i zlikwiduje problem mostków termicznych.

Folia dachowa jest produktem niezwykle trwałym i odpornym na wiele niekorzystnych czynników. Do jej ogromnych atutów należy wysoka wytrzymałość temperaturowa oraz szybkość i wygoda montażu. To produkt, który jest niezwykle ważnym elementem pokrycia dachu. Znakomicie chroni warstwy struktury połaci dachowej przed zawilgoceniem izolacji.

Membrana dachowa – produkt o wielu zastosowaniach

Membrana dachowa to nowoczesny materiał izolacyjny, który znajduje zastosowanie na połaciach dachowych. Można ją stosować bezpośrednio na krokwie lub na pełne deskowanie. To świetny termoizolator, wykorzystywany zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych.

Folia dachowa jest tanim i skutecznym rozwiązaniem w ochronie przed wilgocią przy zachowaniu prawidłowej wentylacji. To bardzo dobry sposób na zapewnienie maksymalnej efektywności cieplnej budynku. Warto z takiego rozwiązania skorzystać, ponieważ posłuży na długie lata.

Materiał zewnętrzny