Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Czy warto wybrać meble ogrodowe z plastiku?

Czy warto wybrać meble ogrodowe z plastiku?

Posiadanie ogrodu to wiele przyjemności. Picie porannej kawy w ciepły letni dzień, czy też odpoczywanie wieczorem po pracy jest doświadczeniem, dla którego warto mieć taki mały kawek swojego zielonego świata. Problem jednak w tym, że aby taki wypoczynek był możliwy, koniecznie trzeba posiadać w ogrodzie jakieś meble. Zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej spotykane w sklepach są meble ogrodowe z plastiku. Czy jednak plastik to na pewno dobry wybór?

Zalety mebli ogrodowych z plastiku

Plastik jest materiałem, który powszechnie kojarzy się w sposób raczej negatywny. Wykonywane przecież z niego są głównie produkty jednorazowe, które mają cechę szybkiego zużywania się i przez to nadającego się do natychmiastowego wyrzucenia. Plastik to także materiał, który postrzegany jest jako nietrwały, kruchy i podatny w bardzo łatwy sposób na uszkodzenia.
Okazuje się jednak, że meble ogrodowe z plastiku to całkowite przeciwieństwo wyżej wymienionych cech. Meble tego typu posiadają przede wszystkim całkowitą odporność na warunki atmosferyczne. Nie straszny im ani silny wiatr, ani opady śniegu, czy też bardzo niska lub wysoka temperatura. W przypadku konkurencyjnego produktu, którym są np. meble drewniane, wszystkie powyższe zagrożenia bardzo szybko mogą spowodować uszkodzenie takich mebli. Natomiast meble plastikowe bez najmniejszych przeszkód mogą być przez cały rok przechowywane na powietrzu i zawsze będą w doskonałym stanie technicznym.
Drugą ważną cechą takich mebli jest ich niezwykle duża podatność na czyszczenie. Jak wiadomo rzeczy, które przebywają na powietrzu, bardzo szybko się brudzą. Wszechobecny kurz, deszcz czy też wiatr, który lubi zawiać liście czy też wręcz całe gałązki, powodują, że meble ogrodowe bardzo szybko się zabrudzają i wymagają generalnego czyszczenia. Meble ogrodowe z plastiku mają tę zaletę, że czyści się je niezwykle szybko i łatwo, zatem utrzymanie ich w czystości nie powinno nikomu sprawiać większych trudności.
A jakby było mało powyższych zalet, to dodatkowo meble ogrodowe z plastiku należą do jednych z najtrwalszych a, dodatkowo najtańszych na rynku. Oznacza to, że za stosunkowo niewielką sumę otrzymuje się produkt o niezwykłej wręcz jakości.

Wady mebli ogrodowych z plastiku

Kłamstwem byłoby jednak twierdzenie, że takie meble z plastiku nie posiadają żadnych wad. Mają ich kilka, a niektóre wręcz bardzo poważne, dlatego też koniecznie trzeba również i o nich wspomnieć.
Zdecydowanie najpowszechniejszą wadą jest ryzyko żółknięcia w wyniku działania promieni UV. Całoroczna ekspozycja takich mebli na słońce, w przypadku, jeśli będą śnieżnobiałe, może po kilka latach spowodować, że zmienią barwę na nieco ciemniejsza.
Drugą bardzo poważną wadą, która jest powszechna w przypadku tańszych i bardzo budżetowych modeli, to nie najlepsza jakość plastiku, co powoduje, że takie meble mogą być narażone na uszkodzenie.
Powyższe wady wynikają jednak tylko i wyłącznie z jakości zastosowanego plastiku lub też jego zabezpieczenia. Kupując nieco droższy, lecz wciąż o wiele tańszy niż drewno model, można spokojnie użytkować takie meble bez obaw o ich uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.