Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Zakup mieszkania

Zakup mieszkania

Zaraz po ślubie młode i zakochane osoby pragną ułożyć sobie życie i wybudować dom bądź zakupić dla siebie mieszkanie. Oczywiście wiele zależy wtedy od tego jak dużymi środkami finansowymi dysponuje dana para i na jaki wydatek może sobie pozwolić. Coraz bardziej popularne są również wspólne wyjazdy za granicę, kiedy do kupna mieszkania brakuje nowożeńcom jeszcze trochę pieniędzy. Sytuacje są naprawdę różne, ale często pojawia się to samo pytanie, czy kupować nowe czy używane mieszkanie.

Nowe mieszkanie

Oczywiście, jeśli osoby, które planują kupić mieszkanie mają bardzo dobrą sytuację finansową, to po prostu niezrozumiałe byłoby kupowanie mieszkania, które było już od kilku lat użytkowane i nie jest w takim stanie, o jakim można by było marzyć. Jeśli jednak jak już zostało wyżej napisane osobom chcącym zakupić mieszkanie brakuje pieniędzy na zakup nowo wybudowanego, to warto zastanowić się nad zakupem zapewne tańszego lokum. Często jednak warto uzbierać wystarczającą kwotę pieniędzy, za którą będzie można kupić nowe mieszkanie.

Ciasne, ale własne

Wiele osób wychodzi z założenia, że ciasne, ale własne i postanawia nie patrzeć w zupełności na standardy, a mieszkać po prostu razem, kochać się i być koło siebie każdego dnia. Wtedy dyskusja na temat tego jakie mieszkanie wybrać staje się bez sensu i osoby chcące kupić mieszkanie wybierają używane, które jest dużo tańsze. Oczywiście pieniądze oszczędzone na zakupie tańszego lokum można przeznaczyć zarówno na kupno samochodu, jak i na podróże.

Wysoki standard

Zupełnie inne podejście do tematu kupna mieszkania mają osoby, które zostały wychowane w tak zwanym bogactwie i przez całe życie żyło im się po prostu dobrze. Tego typu ludzie najczęściej nie chcą żyć poniżej pewnego standardu i chcą zrobić wszystko, aby móc zakupić świeżo oddane przez dewelopera mieszkanie. Takie mieszkania mają oczywiście mnóstwo zalet i są przede wszystkim coraz lepiej ocieplane pod kątem srogiej zimy, a także w większości przypadków mają klimatyzację, co nie zawsze zdarza się w starszym budownictwie.

Decydują detale

O tym, czy wybrać nowe czy używane mieszkanie decydują więc małe detale i ciężko stwierdzić, która decyzja jest tą słuszną. Jak już zostało napisane wyżej decyzja najczęściej jest spowodowana grubością i zasobnością portfela. To oczywiste, że jeśli posiadamy dużą ilość gotówki, to nie będziemy chcieli mieszkać w starym mieszkaniu i w gnijącej kamienicy i wybór padnie na jedno z luksusowych mieszkań w centrum dużego miasta.

Mieszkanie a podróże

Kolejnym aspektem, który może zaważyć na zakupie mieszkania są podróże. Coraz więcej par postanawia zwiedzić jak największą część świata i podróżuje pracując zdalnie. Wiele obecnych prac umożliwia wykonywanie swojego zajęcia na odległość i mnóstwo osób wiedzie właśnie taki tryb życia. Jeśli mamy więc w planie naprawdę dużo podróżować, to zakup drogiego i nowego mieszkania będzie się raczej mijał z celem i wtedy warto postawić na niedrogie i używane mieszkanie, w którym i tak rzadko będziemy przebywać.