Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Jak dobrać najlepsze zasłony do salonu? Zobacz porady!

Jak dobrać najlepsze zasłony do salonu? Zobacz porady!

Zasłony do salonu często powodują dużo problemów z doborem. Jakie z nich najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu?

Zasłony nie tylko mogą zapewnić osłonę przed wzrokiem, ale także spełniają funkcje dekoracyjne. Duży wybór ciekawych zasłon można znaleźć dzisiaj w internecie, między innymi oferuje je sklep z zasłonami voppi.eu. Na jakie warto się zdecydować? Oto najważniejsze kwestie, o których powinno się pamiętać przy ich zamawianiu!

Zasłony do salonu – jakie warto wybrać?

Dobierając zasłony do salonu, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by spełniały one kilka warunków.

Przede wszystkim dobre zasłony do salonu muszą wpisywać się w jego aranżację, aby wyglądały one atrakcyjnie i sprawiły, że całe wnętrze prezentowało się harmonijnie. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na kwestie praktyczne, czyli na rodzaj materiału, sposób wykończenia zasłon oraz ich wymiary.

Wobec tego zasłon do salonu lub innego pomieszczenia nie powinno się kupować bez wcześniejszego zastanowienia się, jakie z nich będą odpowiednie. W przypadku zakupów takich dodatków niełatwo bowiem o pomyłkę.

Rodzaje materiałów na zasłony – przegląd

Do wykonania zasłon wykorzystuje się różne rodzaje materiałów, które mogą być podzielone na materiały syntetyczne i naturalne. Również dzielone są one pod kątem rodzaju splotu oraz stopnia przezroczystości.

Gdy w salonie chce się uzyskać efekt rozświetlenia wnętrza, warto poszukiwać zasłon półprzezroczystych, przepuszczających światło. Efektownie wyglądają one również bez firanek.

Można też zdecydować się na zasłony zaciemniające, które wykonane są z grubszego materiału. Pozwalają one na zablokowanie dostępu światła do wnętrza, a nawet obniżyć panującą w nim temperaturę.

Jakie zasłony są obecnie najmodniejsze?

Obecnie bardzo popularne są zasłony wykonane z materiałów jak welur – welwet, który efektownie połyskuje i jest miękki i przyjemny w dotyku. 

Również chętnie kupowane są zasłony lniane, które świetnie nadają się do aranżacji w naturalnym stylu. 

Można też wybrać zasłony wzorzyste, na przykład ze złoconymi detalami albo wycięciami 3D.

Modne zasłony do salonu oferuje sklep z zasłonami voppi.eu – do wyboru jest wiele ciekawych kolorów i typów materiału.

Jak dobrać kolor zasłon do salonu?

Kolorystykę warto dobrać do stylu urządzenia wnętrza i dominujących w nim barw. Można postawić na jasne kolory, by rozświetlić pomieszczenie, ale też na te ciemniejsze, by nadać mu klimatyczny wygląd.

Dzisiaj najpopularniejsze są zasłony w odcieniach neutralnych, na przykład białe, beżowe, brązowe, szare. Także chętnie wybierane są te w odcieniach intensywnych jak granat, szmaragd.

Zasłony do salonu – o czym jeszcze warto pamiętać?

Dobierając odpowiednie zasłony do salonu, trzeba też zwrócić uwagę na parę innych istotnych kwestii – wskazuje sklep z zasłonami voppi.eu.

Przede wszystkim należy uwzględnić wtedy wysokość zasłon, która powinna być dopasowana do wysokości, na której powieszony jest karnisz. 

Trzeba też uwzględnić sposób powieszenia zasłon, który też dobierany jest do rodzaju karnisza. Zasłony mogą być wieszane za pomocą żabek, tunelu, kółek. Dostępne są też specjalne systemy wieszania zasłon na haczykach.