Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Zasłony ogrodowe- jakie powinny być i dlaczego warto je wybrać?

Zasłony ogrodowe- jakie powinny być i dlaczego warto je wybrać?

Drewniana altana to idealne miejsce do relaksu i wypoczynku, zwłaszcza w letnie dni. Aby jednak spędzanie w niej czasu było w pełni komfortowe, niezbędne jest zastosowanie osłony przed ostrym słońcem. Właśnie dlatego warto zainwestować w zasłony, które ochronią przed promieniowaniem słonecznym, wiatrem, ale też zadbają o naszą prywatność.

Czemu warto powiesić zasłony w ogrodzie?

Zasłona ogrodowa do altany to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale też eleganckie i estetycznie wykonane. Tego rodzaju osłony są prostym, skutecznym, a zarazem mało kosztownym sposobem na stworzenie wyjątkowego klimatu. Korzystając z nich, można zaprojektować przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi i spotkaniom z przyjaciółmi. Kotary zewnętrzne dodają przytulności i są efektowną ozdobą każdego ogrodu. Obniżają temperaturę wewnątrz altanki i zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi jak np. deszcz. Warto też dodać, że stanowią barierę dla owadów. Dzięki nim, bez trudu utrzymamy meble ogrodowe w czystości.

Zasłony ogrodowe- jaki materiał wybrać? Bawełna, bambus, rattan

Wybór materiału wykonania zasłon ogrodowych zależy w dużej mierze od stylu altanki. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza bawełniane zasłony do altany ogrodowej. To rozwiązanie bezpieczne i uniwersalne. Sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych czy rustykalnych. Jeżeli chcemy ochronić się przed owadami, dobrą opcją będą zasłony z siatki. Jeśli wiata urządzona jest w stylu boho, to świetnym rozwiązaniem będą zasłony ogrodowe z rattanu albo bambusa. Inną opcją są zasłony wykonane z tkaniny impregnowanej czy też z materiału wodoodpornego, które stanowią skuteczną ochronę przed deszczem.

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do altany ogrodowej?

Zasłona ogrodowa do altany musi odpowiadać jej wymiarom. Warto więc wcześniej zmierzyć wiatę. Zbyt małe osłony nie zasłonią otworów, a za duże będą sprawiać trudności w codziennym użytkowaniu. Zasłony ogrodowe muszą być wykonane z tkaniny wytrzymałej, łatwej do czyszczenia oraz odpornej na czynniki zewnętrzne. Zasłony do altany ogrodowej muszą być też dopasowane do stylu otoczenia.

Jak wygląda montaż zasłon w wiacie?

Jak powinna być zamontowana zasłona ogrodowa do altany? Wiele zależy od jej sposobu wykończenia. Powszechnym rozwiązaniem do powieszenia tego rodzaju osłony jest tradycyjny karnisz. Wystarczy jedynie przymocować jego końce do przeciwległych belek konstrukcyjnych wiaty. Sam montaż powinien przebiec szybko i sprawnie. Po zawieszeniu zasłon warto je upiąć.

Jak widać, zasłony ogrodowe to proste, wygodne i szybkie w montażu rozwiązanie, które zadba o nasz komfort wypoczywania w altance.