Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Top 5 aranżacji ścian idealnych do każdego modnego salonu

Top 5 aranżacji ścian idealnych do każdego modnego salonu

Salon uważany jest za serce domu bądź też najważniejsze pomieszczenie. Jednak jego aranżacja często uznawana jest za najtrudniejszą, gdyż w tym przypadku trzeba połączyć estetykę z funkcjonalnością. Zatem salon nie może być niczym pomieszczenie muzealne, gdzie nic nie można dotykać, ani nigdzie siadać. Ale także same praktyczne rozwiązania nie wystarczą, wszak salon musi mieć to coś. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam top 5 aranżacji ścian idealnych do każdego modnego salonu.

Top 1: malowanie, ale…

Jeżeli chcecie, aby salon się wyróżniał i zachwycał, to jedną ze ścian możecie pomalować. Ale nie mamy tutaj na myśli pomalowania na jeden kolor, lecz raczej namalowanie na niej różnych wzorów. Dzięki temu stanie się ona unikalna, jeszcze bardziej stylowa i co ważne, stworzona pracą waszych rąk. Pewnie wiele osób stwierdzi, że nie ma talentu, ale tak naprawdę talent nie jest wymagany, bo przede wszystkim trzeba mieć chęci, a wtedy się uda. Przyda się też dawka cierpliwości, a także precyzji. Otóż na samym początku zakupcie kilka kolorów farb niezmywalnych. Wybierzcie takie kolory, które rzeczywiście Wam się podobają, ale też do siebie pasują, choć dopasowane mogą być zarówno monochromatycznie, jak i kontrastowo. A teraz należy już przejść do samej pracy. Wystarczy tylko użyć taśmy malarskie, z których wykonacie różne figury geometryczne. Pamiętajcie, aby taśma się ze sobą łączyła. Pozostaje już tylko pomalowanie powstałych elementów i odklejenie taśmy. Świetny efekt gwarantowany. Alternatywą dla takiego rozwiązania są szablony malarskie. 

Top 2: kasetony wracają do łask

Pamiętacie kasetony? Był to kiczowaty element lat 90-tych. Notabene lata 90-te mają wiele takich elementów. Jednak aktualnie kasetony wracają do łask, ale też prezentują się nieco inaczej, a może zdecydowanie inaczej. Są po prosty maksymalnie stylowe i modne. Możecie postawić na takie tworzące efekt 3D, które doskonale pasują do salonu urządzonego w stylu high-tech. Jeżeli jednak preferujecie aranżacje retro czy vintage bądź też utrzymane w stylu glamour, to świetnie sprawdzą się kasetony z ornamentem. Nie musicie wcale wybierać tych białych, lecz możecie też wybrać choćby szare. Warto też zwrócić uwagę na bardzo łatwy montaż. Nie trzeba nawet stosować kleju, bo świetnie sprawdzi się taśma akrylowa.

Top 3:  boazeria, ale angielska

Nasza trzecia propozycja także jest stylowa, ale i ma w sobie nutę vintage. Kojarzy się z elegancją, ale i odrobiną przepychu. Niemniej jeżeli zastosujecie ją na jednej ścianie, to doskonały efekt gwarantowany. Polecamy Wam więc boazerię angielską. Otóż najlepiej umieścić ją na największej ścianie. Dobrze prezentuje się zarówno jeżeli zakrywa całą ścianę, jak i jej połowę. W tym drugim przypadku górną część wystarczy tylko pomalować np. na kolor turkusowy. Także montaż jest łatwy. Możecie go wykonać za pomocą taśm akrylowych dwustronnych albo dedykowanego kleju.

Top 4: panele, ale tapicerowane

Aktualnie jest bardzo dużo materiałów wykończeniowych i jednocześnie nie są bardzo drogie, stąd można wykonać naprawdę ciekawe aranżacje ścian. Na pewno do takich należy ta pokryta panelami ściennymi, ale w zupełnie innej odsłonie,  bo mamy tutaj na myśli modele tapicerowane. Dostępne są w wielu wariantach zarówno pokrytych tapicerką materiałową, ale też eco skórą. Pamiętajcie jednak, że takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w dużym i przestronnym salonie, gdyż optycznie zmniejsza pomieszczenia, ale za to dodaje mu więcej przytulności. 

Top 5: po prostu tapeta samoprzylepna

Jeżeli chcecie zaaranżować ścianę w salonie, ale zależy Wam, aby aranżacja utrzymana była w stylu skandynawskim, to polecamy Wam tapetę samoprzylepną przedstawiającą cegły. Możecie wybrać tę w kolorze białym, bądź też naturalnym. Ale jeżeli rzeczywiście chcecie przygotować ścianę w cegłach, to możecie zdecydować się na cegły z rozbiórki, które pochodzą właśnie z rozbiórek XIX-wiecznych budynków. Są świetne tyle tylko, że ich koszt nie jest bardzo niski.

Oto 5 propozycji na przygotowanie ściany w salonie. Gwarantujemy, że znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy nowoczesności, klasyki, retro, vintage, jak i high-tech.