Dwór-Lwowski.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Wnętrze

Sposoby na szybkie odśnieżenie podwórka

Sposoby na szybkie odśnieżenie podwórka

Zima to niezwykła pora roku. Wraz z niską temperaturą oraz silnymi opadami śniegu, całkowicie zmienia się otaczający nas krajobraz. Często do tego stopnia, że trudno jest go odróżnić od bajki lub filmu. Niestety zima to również liczne ciemne strony. Zdecydowanie najgorszą jej stroną jest konieczność częstego odśnieżania swojego podwórka. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby odśnieżanie stało się przyjemniejsze i szybsze. Jak to zrobić?

Tradycyjne odśnieżanie

W jaki sposób radzimy sobie z nadmiarem śniegu na podwórku? Jakimi sposobami staramy się go usunąć? Do tradycyjnych metod odśnieżania zaliczyć można z pewnością zwykłą łopatę do śniegu, która przy pomocy siły mięśni jest w stanie usunąć nagromadzony śnieg. Niestety nawet szeroka łopata do śniegu nie jest w stanie sobie poradzić ze wszystkim, ponieważ puchu najczęściej jest bardzo dużo, a więc jego usunięcie wymaga naprawdę sporo pracy. A jak wiadomo, intensywny wysiłek fizyczny na zimnym powietrzu to krótka droga do przeziębienia. Jak zatem uporać się z nadmiarem śniegu na podjeździe znacznie szybciej, przyjemniej i bezpieczniej?

Szybkie i wygodne odśnieżanie

Jednym z najlepszych, najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, jest z całą pewnością łopata do śniegu na kółkach. Jak doskonale każdy wie, zwykła łopata nie jest zbyt przyjemna w użyciu. Śnieg nie tylko trzeba na nią zebrać, lecz co więcej, trzeba go podnieść i odrzucić na odpowiednią odległość. Wymaga to więc naprawdę dużego wysiłku. Model na kołkach znacznie się pod tym względem różni. Dzięki temu, że wyposażony jest on w duże, grube koła, które bez najmniejszego problemu radzą sobie na nawet całkowicie skutej lodem nawierzchni, taka łopata często pełni funkcje po prostu pługa. Dzięki niej możliwe jest zepchnięcie śniegu poza używany teren, co sprawia, że małym wysiłkiem i w bardzo szybkim czasie, można odśnieżyć naprawdę bardzo duży fragment podwórka. Łopatę do śniegu oraz inne akcesoria znajdziesz na https://primado.pl/.

Skuwanie lodu

A co jeśli na podwórku obecny jest nie tylko śnieg, lecz również gruba warstwa lodu? Z takim przeciwnikiem żadna łopata, nawet ta na kołach sobie nie poradzi. Co w takim razie powinno się zrobić? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku posiadanie odpowiedniego skuwacza do lodu. Ten sprzęt, często również określany mianem zbijaka, jest narzędziem zakończonym bardzo ostrym szpikulcem, który wbijając się w lód, skrusza go, dzięki czemu jego usunięcie staje się znacznie łatwiejsze. Oczywiście używanie takiego narzędzia musi być bardzo precyzyjne, aby ostry elementem nie uszkodził np. kostki brukowej, na której zgromadzi się lód.